Tech

Shikoni çfarë mund të bëjë aeroplani luftarak amerikan F-35 (Video)

Ky bombardues është një ndër aeroplanët më të fuqishëm të prodhuar ndonjëherë nga Pentagoni, dhe konsiderohet ndër më të shtrenjtët, pasi kushton mbi 100 milionë dollarë.

Në panairin e aviacionit Farnborough që po mbahet në Britani, vëmendjen po e tërheq aeroplani luftarak amerikan F-35.

Ky bombardues është një ndër aeroplanët më të fuqishëm të prodhuar ndonjëherë nga Pentagoni, dhe konsiderohet ndër më të shtrenjtët, pasi kushton mbi 100 milionë dollarë, transmeton voa.

Më poshtë mund të shihni se sa i manovrueshëm është ky aeroplan i shumëpërfolur.