Aktuale

Shpend Ahmeti e zbulon se cila do të jetë e ardhmja e tij politike

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti do të flasë sonte në KTV, për Prishtinën dhe të ardhmen e tij  në Vetëvendosje.

Ai në këtë emision ka treguar se nuk është penduar asnjëherë që ka vepruar në VV, mirëpo nuk ka dhënë detaje tjera nëse do të largohet nga ky subjekt poltik.

“Jam i foksuar në qytetin tim mirëpo ta shohim se si do të rrjedhin gjërat, nuk jam penduar asnjëherë që kam vepruar në VV”, ka deklaruar ai.

Ahmeti do të tregoj se cilat cilat janë përgjegjësit e reja të komunës me ligjin e ri për kryeqytetin, po ashtu edhe për problemin e ndotjes enorme në Prishtinë.

Ai do të tregoj se me cilat parti është në koalicion VV në Prishtinë.

Kryetari Ahmeti do të sqaroi se cilat rrugë pritet të mbyllen përgjithmonë duke u krijuar sheshe në kryeqytet, dhe sa është numri i rrugëve të paasfaltuara në Prishtinë./Gazeta Blic./