Aktuale

Shpend Ahmeti takohet me ambasadorin e sapoemëruar të Norvegjisë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka takuar sot ambasadorin e sapoemëruar të Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grøndahl.

Ahmeti i ka uruar mirëseardhje ambasadorit Grøndahl si dhe e ka njoftuar më prioritetet e qeverisjes në Prishtinë.

“Ambasadori Grøndahl shprehi kënaqësinë që do të jetë në shërbim në Kosovë dhe uroi për bashkëpunim të vazhdueshëm në fushën e qeverisjes lokale, përmes projekteve konkrete”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Ahmetit në Facebook.

the authorBurbuqe Metolli