Lifestyle

Shpenzon 400 milionë € për jahtin e ri, por harron t’i vendos dritare

Superjahti i një miliarderi rus është gati për ujëra, por duket se ai ka harruar t’i vendos dritare.

Jahti në vlerë prej 400 milionë eurove ka një emër kreativ “Sailing Yacht A” dhe i përket miliarderit Andrey Melnichenko.Ky jaht ka tetë dhoma, një dhomë nënujore dhe hapësirën për aterrimin e helikopterëve.

Arkitekt i këtij jahti ishte Philippe Starck.