Aktuale

Shpërthim në Kiev

Një shpërthim në kryeqytetin e Ukrainës ka dëmtuar vetura dhe ndërtesa. Sputnik raporton të martën se në vendin ku ndodhi shpërthimi është gjetur edhe një pako e dyshimtë e pa shpërthyer.

Policia në Kiev kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po kryejnë hetimet rreth këtij shpërthimi, transmeton Gazeta Express.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit, por as a ka ndonjë person të lënduar nga ky rast.

the authorE B