Rajon & Botë

Shpërthim në Venezuelë

Një shpërthim ka ndodhur sot në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas, e gjatë një proteste kundër presidentit të vendit Nicolas Maduro, ku janë plagosur disa oficerë të policisë.

Protestat u organizua kundër administratës Maduro dhe qëllimin e tij për të mbajtur një referendum mbi ndryshimet kushtetuese, të cilin opozita e sheh si një përpjekje nga ana e presidentit të Venezuelës për të rrëmbyer më shumë pushtet, raporton Reuters.

Deri më tani mbi 100 protestues janë vrarë gjatë protestave tre mujore të opozitës kundër presidentit të vendit, transmeton KosovaPress.

the authorE B