Aktuale

Shqetësuese, 62 aksidente vetëm gjatë ditës së djeshme

Është rritur sërish numri i aksidenteve në komunikacion.

Vetëm të enjten në Kosovë kanë ndodhur 62, ndërsa 16 prej tyre ishin me të lënduar, kurse 46 tjerë vetëm me dëme materiale.

Policia po ashtu në 24 orët e fundit ka shqiptuar edhe 1 mijë e 330 tiketa trafiku për shoferët të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Përveç aksidenteve dhe tiketave të shqiptuara, policia ka bërë të ditur se kanë arrestuar edhe 29 persona, 13 prej të cilëve janë dërguar në mbajtje dhe 7 në vuajtje të dënimit. /Lajmi.net/

the authorGazetaKNN