Aktuale

Shqipëri, ja deri kur do të jetë moti me shi

Në Shqipëri, meteorologët kanë njoftuar moti me reshje të shiut, do të vazhdojë deri të mërkurën.

Në një njoftim për media, bëhet e ditur se dita e hënë dhe e martë, do të karakterizohen me reshje lokale shiu, ndërsa nga dita e mërkurë do të përmirësohet moti.

Gjatë këtyre ditëve, era do të jetë e fortë deri në 50 km/h, duke bërë që deti të jetë me dallgë.