Aktuale

‘Shqipëria e Madhe’ shkas për takimin urgjent Vuçiq-Nikoliq

Kryeministri, Aleksandr Vuçiq dhe presidenti i Serbsië, Tomislav Nikloliq kanë zhvilluar sot një takim në Qeverinë serbe.
Tanjug raporton se ata kanë biseduar për çështje të mëdha politike, sidomos pas deklaratave të fundit nga Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Jonuz Musliu për krijimin e Shqipërisë së Madhe, transmeton lajmi.net

Ata kanë diskutuar për situatën e përgjithshme të sigurisë në rajon dhe në Serbi, dhe ranë dakord për hapat që do të ndërmerren.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ditë më parë deklaruarn se nëse nuk hapen dyert në BE, atehrë do të bëhet Shqiëpria e Madhe.