Sport

Si ‘asnjëherë’ më parë, Zvicra starton ndaj Gjeorgjisë me vetëm një shqiptar

Për Përfaqësuesen e Zvicrës sot (e shtunë) fillojnë kualifikimet për Kampionatin Evropian të vitit 2020.

Helvetikët që janë pjesë e grupit D, kanë udhëtuar për t’u përballur me Gjeorgjinë.

Ndeshja mes Gjeorgjisë dhe Zvicrës fillon nga ora 15:00.

Për Zvicrën nuk do të paraqitet Xherdan Shaqiri, shkaku i një lëndimi, ndërsa në fushë do të jetë vetëm një shqiptar, Granit Xhaka.

Formacionet zyrtare:

the authorBurbuqe Metolli