Aktuale

Si do jetë korriku, a do ikin reshjet? Meteorologët parashikojnë MOTIN për tërë muajin

Moti i keq me shi dhe erëra të fuqishme ka përfshirë të gjitha vendet e Ballkanit. Madje vendet turistike si Shqipëria, Mali i Zi e Greqia, janë braktisur nga pushuesit, ani pse jemi në ‘pikë të verës’.
E edhe në Kosovë, ditët e fundit ka mbretëruar mot kryesisht me vranësira dhe me shi.

Por, siç parashikojnë meteorologët sipas ‘Accu Weather’ nga fillimi i muajit të ardhshëm (korrik), në vendin tonë temperaturat do të ngrihen.

Minimalja në këtë muaj do arrijë në 17 gradë C, ndërsa maksimalja në 31 gradë C.

Ndërkohë më poshtë Gazeta Metro ju sjell tabelën e Motit, me detaje për secilën ditë të muajit korrik.

the authorE B