Rajon & Botë

Sirianet e rrethuar shtrojnë iftar në mes të luftës (Foto)

Këto pamje janë në Siri në pjesën e mbajtur nga rebelet qytetin douma i ngjanë pothuajse një qytetit apokaliptik shkatërruar nga lufta, raporton AFP, transmeton Indeksonline.

Tavolina të ngarkuara me ushqim u shtruan për iftar në mes të asaj pak rrugë që ka mbetur dhe rrënojave të ndërtesave, ndonëse pak me vonë ai vend u fshi nga faqja e dheut nga bombardimet nga forcave të Assad. /Indeksonline/


the authorE B