Aktuale

Sonte në sheshin “Zahir Pajaziti” ndezën qirinj për viktimat e Mynihut

Përmes një komunikate për media, Ministria e Diasporës fton të gjithë bashkatdhetarët që janë në atdhe dhe të gjithë qytetarët e Kosovës të përkujtojnë bashkatdhetarët tanë të rënë në sulmin e Mynihut, Sabina Sula, Dijamant Zabergja dhe Armela Segashi, por edhe të gjitha viktimat e sulmit kriminal në Mynih, përmes ndejzes së qirinjve, transmeton Gazeta Express.

Ndezja e qirinjve do të bëhet nga ora 20:30 në Sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë.

the authorSamir Dalipi