Tech

Spiunohet Audi RS5 i ri para prezantimit

Audi ka konfirmuar dy modele të reja RS, të cilët do të prezantohen në panairin e veturave në Frankfurt, i cili mbahet në shtator.

Tashmë është spiunuar RS5 Sportback, me mbrojtës të modelit S5 duke tentuar që të fshihet modeli i ri i RS5, por prapë kompania nuk ka ia ka dalë, pasi vërehen zgjerimet te harku i rrotave, rrotat e versionit RS, si dhe se vetura është më e ulët dhe më sportive, transmeton koha.net.

Më shumë detaje rreth RS5 të ri nuk dihen, por pritet që të ketë motorin e njëjtë sikurse modeli i tanishëm, 2.9 litërsh V6 biturbo që prodhon 444 kuaj fuqi.

the authorE B