Sport

Sporting – Atletico Madrid, zbulohen formacionet zyrtare

Sporing Lisbonë do të kërkojë të përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit.

Spanjollët kanë epërsi prej 2:0 nga ndeshja e parë, dhe janë afër kalimit në gjysmëfinale.

Tashmë të dy skuadrat kanë bërë zyrtare formacionet.

Sporting CP: Patricio; Pinto, Coates, Mathieu, Ristovski; Bruno Fernandes, Battaglia, Martins, Ruiz, Acuna; Montero

Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Savic, Godin, Hernandez; Vitolo, Niguez, Gabi, Koke; Griezman, Costa