Rajon & Botë

Të gjithë pasagjerët ‘pa ajër’, avioni londinez detyrohet të bëjë ulje emergjente

Një avion i sapo nisur nga Londra u detyrua të bënte një ulje emergjente sepse të gjithë pasagjerët po “luftonin për të marrë frymë” , pak pasi kabina uli e presion e ajrit

Avioni ishte drejtuar për në Ukrainë por u detyrua të ulej në aeroportin e Amsterdamit këtë mëngjes, shkruan “Daily Star”. Fluturimi ka bërë një telefonatë emergjente rreth orës 9.45 për shkak të mungesës së ajri.

Avioni “Boeing 767 u ul në mënyrë të sigurt në aeroportin “Schiphol” të Amsterdamit edhe pse ishte nisur për në qytetin polak të Rzeszow.

Nuk raportohet për pasagjerë të lënduar dhe avioni tani është duke u kontrolluar nga shërbimet e aeroportit, por nuk pritet të fluturojnë sërish.

the authorE B