Rajon & Botë

Të shtëna me armë në Angli, tre të vdekur (Foto)

Të paktën tre persona janë vrarë pas sida të shtënave në një pishinë në Lincolnshire të Anglisë

I dyshuari i armatosur ka shtënë me armë zjarri në drejtim të njerëzve që ishin në pishinë.

Nga të vrarit besohet se janë dy gra dhe një burrë, shkruan BBC.

Zona është evakuuar, ndërkohë që hetuesit po kontrollojnë vendin/

Një zëdhënës i policisë tha se nuk e dinë ende nëse ky sulm ishte “i lidhur me terrorizmin”.