Aktuale

Të shtëna me armë zjarri në dasmë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Prishtinë raportohet se  i dyshuari mashkull shqiptar gjatë një ahengu familjar ka shtënë me armë zjarri.

Në njoftim të Policisë thuhet se njësiti policor në vendin e ngjarjes ka gjetur dhe konfiskuar disa gëzhoja, ndërsa nga i dyshuari ka konfiskuar një armë -pushkë gjuetie e cal. 12 mm.

“Nuk raportohet për të arrestuar. Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim./KP