Aktuale

Temperaturat për ditën e sotme

Dita e sotme do të karakterizohet me mot me vranësira kalimtare dhe me diell në Kosovë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius.

Era do të vazhdojë të fryjë edhe gjatë ditës së mërkurë, kryesisht nëpër territore të kufizuara duke arritur shpejtësinë deri 14m/s.