Rajon & Botë

Tensionohet edhe më shumë situata, protestuesit godasin policinë para Kuvendit

Është tensionuar edhe më shumë situatë në protestën e opozitës në Shqipëri.

Teksa policia ka filluar shtyerjen e protestuesve nga oborri i Kuvendit, të njëtjti kanë goditur me grushte dhe gjësende të forta efektivët.

Ndërkaq që nuk raportohet për të lënduar.

Në protestë nuk po merr pjesë kreu i opozitës, Lulzim Basha. /Lajmi.net/

the authorBurbuqe Metolli