AktualeSport

Tërhiqet shorti i Ligës së Kampionëve, kundërshtarë të vështirë për Realin e Barçën

Janë mësuar të gjitha çiftet e 1/16 të finales së Ligës së Kampionëve pas shortit që u hodh sot në Nyon të Zvicrës.
Real Madrid kundër Paris Saint-Germain dhe Chelsea ndaj Barcelonës do të jenë ndeshjet më interesante të kësaj faze të garës më të madhe evropiane, shkruan Express.

Juventus kundër Tottenham do të jetë një tjetër ndeshje interesante e kësaj faze.

Ndeshjet e para do të luhen më 13-14 dhe 20-21 shkurt 2018. Ndërsa ato kthyese me 6-7 dhe 13-14 mars.

Këto janë çiftet e 1/16. /Express/