Rajon & Botë

Tërmete të shumta goditën bregun jugor të Meksikës

Shteti jugor i Meksikës në Oaxaca regjistroi të paktën katër tërmete në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës, duke filluar midis magnitudës 4.1 dhe 5.8 në shkallën Riter.

Një total prej tre tërmeteve jashtë bregut të Paredonit janë regjistruar nga USGS, në një thellësi prej 74.2 km në 10 km, transmeton portali arbresh.info

Tërmeti më rishtazi ishte 5.8 shkallë në një thellësi prej 74.2 km rreth orë 10;38 të kohës lokale.

Shërbimi Kombëtar Sizmologjik i Meksikës ka regjistruar gjithsej katër tërmete në sa më shumë orë në Gjirin e Tehuantepec, në brigjet e shteteve Chiapas dhe Oaxaca./arbresh.info/