Kuriozitete

Tigrat vranë rojen e parkut nacional në Indi

Dy tigra të rinj kanë sulmuar dhe vrarë rojen në Parkun Nacional në jug të Indisë, kanë bërë të ditur sot zyrtarët.

Anji(40 vjeçar) ka pësuar të shtunën në mbrëmje në një park në periferi të qytetit Bangalor kur dy tigra të rinjtë e kanë sulmuar atë derisa i shtynte për në kafaz, ka thënë drejtori i parkut Santosh Kumar për AFP.