Aktuale

Tragjike: Bie nga ballkoni, ndërron jetë gazetari

Vdekja e një gazetari rus pak ditë më parë është mbuluar me mister dhe dyshime.

Maxim Borodin ka rënë nga ballkoni i apartamentit në katin e pestë të enjten e kaluar dhe ka ndërruar jetë sot në spital. Sipas të dhënave të para, apartamenti i tij ka qenë i mbyllur nga brenda.

Sipas të dhënave të para, apartamenti i tij ka qenë i mbyllur nga brenda.

Ai kishte bërë një shkrim në mars në lidhje me këtë çështje.

Sipas disa burimeve, mijëra mercenarë rusë janë vendosur në Siri nga një kompani ruse, me gjasa e nancuar nga Yevgeny Prigozhin. Ky i fundit është nën akuzë në SHBA që prej shkurtit për nancim të “fabrikës së troll-eve”, që akuzohet se ka tentuar të inuencojë zgjedhjet presidenciale amerikane në vitin 2016.