Sport

Trajneri kosovar i boksit që po shkëlqen në Angli

Se shqiptaret janë duke treguar sukses në arenën ndërkombëtare e dëshmon edhe Driton Muhaxheri.

Ai është shqiptari i radhës që po arrinë suksesshëm të depërtojë në boksin anglez, ku sapo është licencuar të jetë trajner i boksit profesionist në Angli.

Driton Muhaxheri është me origjinë nga Peja, ku ne moshë të re ka migruar në Angli dhe sot ai konsiderohet si një nga trajnerët më perspektiv. /Lajmi.net/