Aktuale

Transportonte migrantët me veturë drejt Serbisë

Njësit policore kanë ndaluar një automjet në fshatin Jarinje të Leposaviqit, të cilën e drejtonte një i dyshuar dhe gjatë kontrollit është vërtetuar se i njëjti ishte duke i transportuar dy meshkuj, të cilëve u kishte marrë 200 euro për t’i transportuar deri në Serbi, që pastaj ata tutje të vazhdojnë në shtetet e Evropës.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit i është konfiskuar vetura dhe i njëjti është liruar në procedurë të rregullt./KosovaPress/