Aktuale

Treni del nga shinat, 36 të vdekur, 50 të lënduar

Të paktën 36 persona kanë vdekur dhe 50 të tjerë janë lënduar dje në mbrëmje kur nëntë vagonë të një treni udhëtarësh dolën nga binaret në lindje të Indisë.

Treni i shpejtë “Hirakhand”, që po udhëtonte nga Jagdalpur për në Bhubaneswar, doli nga binaret mbrëmë pas orës 23.20 afër stacionit të renit “Kuneri”, në shtetin Andhra Pradesh, transmeton Express.

“Operacioni kërkim-shpëtim veçse është përmbyllur,” ka thënë shefi i zyrës për marrëdhënie me publikun në Indi, J.p. Mishra./Express/