Sport

Tri skuadra të mëdha në garë për Januzajn (Foto)

Adnan Januzaj është në kërkim të një skuadre të re
Jose Mourinho, menaxheri i Manchester Unitedit, nuk do ta rikthej në skuadër sulmuesin shqiptar, Adnan Januzajn.

Kështu, kosovari me nënshtetësi belge, i cili sezonin e kaluar ishte i huazuar te Sunderland, është në kërkim të një skuadre të re

Sipas Calciomercato.com, ish sulmuesi i Borussia Dortmundi po krkophet nga ri skuadra në Francë.

Fjala është për Lyonin, Marseille dhe Monaco, përcjell gazeta Express. Thuhet se Manchester United, e cila ka kontratë me lojtarin deri në vitin 2018, po kërkon për Januzajn 9 milionë euro. /Express/