Sport

Turpërohet Pepe, shikoni çfarë bërë ndaj Marokut

Aktrimi i mbrojtësit të Portugalisë, në sfidën e fundit ndaj Marokut, ishte i denjë për një çmim “Oscar”.
Teksa skuadra e Marokut po kërkonte golin e barazimit, Pepe u hodh para Hakim Ziesh në kohën shtesë, për të fituar disa sekonda të vlefshme.

Disa sekonda më vonë, ishte Benatia që e preku 2 herë në shpatull, para se të shtrihej në tokë dhe të reagonte si i çmendur.
Por, epik është komenti i legjendës angleze, Geri Lineker, që në Twitter postoi vetëm një mesazh të shkurtër:

“E shikoni, Pepe është ende një k**.”