Rajon & Botë

Turqia mbështet anëtarësimin e Maqedonisë në BE dhe NATO

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushoglu, i cili zhvilloi sot një vizitë zyrtare njëditore në Maqedoni, pas takimit me homologun maqedonas, Nikolla Dimitrov deklaroi se në hapësirat e Ballkanit, por edhe më gjerë Maqedonia është mjaft e rëndësishme për paqen dhe stabilitetin, njoftoi agjencia turke e lajmeve Anadolu Agency (AA).