Aktuale

Tymi në Parlament, ja me çka e mbron garda Edi Ramën dhe Gramoz Ruçin

Përplasje të ashpra po ndodhin brenda seancës parlamentare, teksa mazhoranca po votojnë ligjet në axhendën e seancës plenare.

Deputeti Ervin Salianji i cili ka hedhur edhe tymuesen në Parlament ka bërë kështu të parin rast që brenda sallës hidhen tymuese.

Siç shikojmë në këtë foto, punonjësit e gardës kanë shpejtuar me çadër për të mbrojtur kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi.

Por këto nuk e kanë penguar mazhorancën për të vazhduar me miratimin e ligjeve.