Rajon & Botë

Udhëheqësi i talebanëve mesazh për Afganistanin

Udhëheqësi i talebanëve të Afganistanit ka thënë sot se lëvizja e tij nuk paraqet kërcënim për pakicën apo vendet tjetra, duke pohuar se do të sjellë paqe dhe zhvillim ekonomik në Afganistan, nëse do të tërhiqen forcat ushtarake, tha me rastin e festës myslimane të Kurban Bajramit.

Udhëheqësi talibanëve, Maulvi Haibatulah Akunzadah ka thënë se talibanët tani besojnë në një “sistem gjithëpërfshirës dhe përfaqësues dhe duan Afganistanin të lirë, të pavarur dhe të begatë”./KosovaPress/