Shëndetësi

Ushqimet që parandalojnë infarktin

Nëse keni probleme me pasqyrën e gjakut, atëherë mund të pastroni arteret e gjakut edhe në mënyrë natyrore.

Këto ushqime do t’ua përmirësojnë gjendjen shëndetësore dhe do të ulin rrezikun nga sulmi në zemër, transmeton KosovaPress.

Peshku

Boronicat dhe dredhëzat

Çokollata e zezë

Vaji i ullirit

Vera e zezë

Çaji i gjelbër

Brokoli dhe spinaqi

Avokado