Sport

Vdes ish legjenda e Brazilit (Foto)

Carlos Alberto, ish kapiteni i Brazilit, ka vdekur nga sulmi në zemër.

Futbolli brazilian është në zi. Ish kapiteni legjendar i Seleçaos, Carlos Alberto ka vdekur nga sulmi në zemër.

Ai gjatë karrierës ka luajtur për skuadrat si: Fluminense, Santos, Flamengo dhe Cosmos, përcejll Express.

Alberto, i cili realizoi një prej golave më të bukur në histori të Kampionatit botëror si kapiten i Brazilit në triumfin ndaj Italisë në finalen e vitit 1970, ka luajtur në pozitën e mbrojtësit. /Express/