AktualeSport

Vdes ish portieri i Milanit

Ish portieri i Milanit, Villiam Vecchi ka vdekur në moshën 73 vjeçare.

Ai ishte një nga portierët legjendarë të ekipit Italian, derisa u bë pjesë edhe e stafit të trajnerëve të Carlo Ancelottit në Real Madrid.

Vecchi propozoi idenë që Lopez të luaj në La Liga, bashkë me Casillas në portë në finalet e Kupës së Mbretit dhe Ligës së kampionëve.

Kjo doli tejet e suksesshme pasi Real Madrid atë kohë fitoi Ligën e Kampionëve.