Aktuale

Vdes një fëmijë pasi u godit nga makina

Një fëmijë ka humbur jetën, pasi u godit nga një veturë në fshatin Kovrag të Istogut.

Policia e Kosovës, përmes një postimi ka njoftuar se deri te aksidenti erdhi pasi shoferi nuk përshtati shpejtësinë me kushtet e rrugës, kështu duke e goditur viktimën.

Fëmija nuk ka mundur t’iu mbijetojë lëndimeve, dhe ka ndërruar jetë në spitalin e Pejës.

Njoftimi i plotë:

Humbi jetën njё fëmijë, në aksident trafiku

Ju informojmë se me datë 15 gusht 2022, rreth orës 17:15, policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Kovrag- Istog.

Në këtë aksident ishin të përfshira një veturë dhe një këmbësor (fëmijë).

Deri te aksidenti ka ardhur deri sa i dyshuari ishte duke qarkulluar ne rrugën Pejё-Mitrovicё, i njëjti duke mos ju pёrshtatur kushteve tё rrugёs e godet viktimën tё cilit i shkakton lëndime tё rёnda trupore, i njëjti dёrgohet nё QKMF-Istog e me pas nё Spitalin Rajonal nё Pejё, dhe si pasojё e lëndimeve femiu ndёrron jetё, kёtё e kanё konfirmuar ekipi mjekёsor.

Me urdhër të Prokurorit shtetit trupi e pa jetë i viktimës dërgohen  në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion, ndërsa i dyshuari dërgohet ne mbajtje.