Aktuale

Veseli: Rënia e Zahirit me shok paralajmëroi epokën e UÇK-së

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përkujtuar rënien e Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës, njëzet vjet.

“Rënia e tyre paralajmëroi epokën e UÇK-së, cila përmbushi ëndrrën shekullore të popullit tonë për liri, pavarësi dhe shtet sovran. I përjetshëm kujtimi dhe nderimi për ta dhe për të gjithë dëshmorët e kombit”, ka shkruar Veseli në facebook./KosovaPress/

the authorSamir Dalipi