Aktuale

Vjen foto e parë e Haradinajt me Veselin pas koalicionit (Foto)

Pas zyrtarizimit të koalicionit PDK-AAK-Nisma, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, sot ka qëndruar në fshatin Jabllanicë të Gjakovës, në shënimin e përvjetorit të dëshmorëve.

Në këtë fshat, ku Haradinaj i ka dajallarët, Veseli e quajti kreun e AAK-së me epitetin kryeministër.

Lajmi.net ju sjell një fotografi të përbashkët të Veselit dhe Haradinajt gjatë manifestimit në Jabllanicë.

Të kujtojmë se bartës i listës në koalicionin parazgjedhor PDK-AAK-Nisma do të jetë Kadri Veseli, derisa kandidat për kryeministër Ramush Haradinaj.

Ndërkaq, Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë marëveshje koalicioni parazgjedhor me Alternativën dhe Aleancën Kosova e Re të Behgjet Pacollit.

Kujtojmë se Vetëvendosje do të garojë e vetme në zgjedhjet e 11 qershorit.

 

the authorSamir Dalipi