Tech

Volkswagen sjell modelin Arteon (Foto)

Ka disa muaj që përflitet për modelin Arteon nga Volkswagen, por deri tani janë prezantuar vetëm disa skica.

Volkswagen me anë të disa fotografive ka paralajmëruar prezantimin e një modeli të ri i cili do të prezantohet në fillim të muajit mars në Geneva Motor Show 2017, transmeton Express. Me gjasë ky model do të jetë Volkswagen Arteon i cili do të zëvendësojë modelin e deritanishëm Passat CC.

Ky model do të jetë Sportiv Premium me madhësi mesatare i cili do të qëndroj mbi modelin Passat dhe nën atë Pheaton. Detajet tjera do tw shpasosen gjatw prezantimit tw tij nga data 9-19 Mars 2017.