Rajon & Botë

Vret veten njëri prej sulmuesve në Munich

 

Gazeta gjermane “Bild” dhe revista “Focus” raportojnë se njëri nga sulmuesit në Munich ka vrarë veten.

Revista gjermani citon burimet brenda policisë të cilat kanë thënë se njëri prej tre sulmuesve ka vrarë veten me plumb në kokë.

Policia është në kërkim të dy sulmuesve tjerë që kanë vrarë së paku gjashtë persona një qendër tregtare në Munich.

the authorSamir Dalipi