Shëndetësi

Vuani nga aknet? Këto janë 3 vitaminat që duhet t’i përdorni për t’i larguar ato

Ju ndoshta keni menduar se pas përfundimit të shkollës së mesme, ndoshta edhe fakultetit – ditët e akneve do të largohen për gjithmonë. Por, nëse vuani nga një lëkurë me yndyrë nuk jeni vetëm.

“Para disa muajsh kam filluar të marr ilaçe specifike për t’i trajtuar aknet. Nuk vuaj nga aknet e tepërta si shumica e kolegeve të mija, por kohë pas kohe më duhet të përballem edhe unë me to, pa marr parasysh se sa shumë kujdese, për fytyrë. Andaj, unë arrij të i kuptoj të gjitha gratë”.

Duke i përdorur këto produkte dhe ilaçe kam vërjetur ndryshime në lëkurën time, por duhet të tregohem e sinqertë nuk jam e sigurt a kanë ndikuar këto produkte, ilaçet, ndryshimi i dietës, apo të tria së bashku, tregon Jane, raporton “Natural soulution magazine”.

Andaj unë do t’i ndaj me ju këto vitamina dhe produkte që kamë përdorur për të pastruar fytyrën time, transmenton lajmi.net.

Vitamina A, mundëson që lëkura të ketë më pak vaj, zbut lëkurën dhe rrit faktorin hidratues.

Vitamina C, ndihmon në reduktimin e shfaqjes së rrudhave dhe në shërimin e lëkurës dhe indet tjera lidhëse.

Vitamina E, ofron mbrojtje antioksidant, mundëson lëkurë të shëndetshme, flokë të shëndetshme, riparon indet dhe përmirëson qarkullimin e gjakut. /Lajmi.net/