Sport

Xhaka e Cazorla përballë Henry e Stankovic (Video)

Granit Xhaka dhe Santi Cazorla janë vënë përballë një sfidës mjaftë interesante.

Dy yjet e Arsenalit e kishin për detyrë që të kopjonin supergolat e shënuar nga Dejan Stankovic dhe Thierry Henry.

Xhakës iu desh të shënonte nga gjysma e fushës, ndërsa vetëm me goditjen e katërt arriti ta qëlloj cakun.

Në anën tjetër super golin e Thierry Henry e kopjoi vetëm me goditjen e dytë Cazorla.

Në këto gola asistues ishte Mesut Ozil.