Tech

Ylli i hip hop-it Snoop Dogg zgjeron investimin e tij në kripto me një koleksion NFT në blockchain cardano

Ylli i hip hop-it Snoop Dogg po zgjeron sërish investimin e tij në botën e kriptove. Këtë herë, ai është bashkuar me Clay Nation për të lançuar një koleksion NFT në blockchain cardano.

Clay Nation postoi në Twitter për lidhjen me Snoop Dogg – emri i vërtetë i të cilit është Calvin Brodus – dhe investitorin e kriptove Champ Medici që do të shfaqë koleksione, muzikë të papublikuar dhe parcela të tokës së Kombit Clay.

Veçanërisht, Snoop Dogg është një nga të famshmit e parë që është i përfshirë në asetet dixhitale për të degëzuar përtej blockchain ethereum. Ethereum është padyshim platforma më dominuese për NFT-të për momentin, por me platformat si solana dhe cardano që vazhdojnë të zhvillohen dhe ofrojnë tarifa më të lira, kjo hegjemoni mund të sfidohet.