ShowBiz

Zbulohet: Çfarë hanë motrat Kardashian çdo ditë që të ruajnë vitalitetin e tyre

Nuk është sekret regjimi ushqimor që motrat Kardashian praktikojnë çdo ditë.

Khloe publikoi një shkrim në faqen e saj të internetit duke detajuar atë që secila nga motrat e saj ha, shkruan Insider, transmeton Telegrafi.

Kim i përmbahet një diete të kufizuar të stilit ‘Atkins’ dhe nuk ha karbohidrate ose sheqer.

Kourtney beson se ajo është alergjike ndaj qumështit. Kendall dhe Kylie preferojnë që të hanë ushqim të shpejtë.

Ju do të mendoni se secila nga motrat Kardashian ndajnë këshilla për shëndetin dhe dietën, ashtu siç bëjnë me modën. Por nëse ne kemi mësuar ndonjë gjë për to gjatë viteve, ne e dimë se ato me të vërtetë janë shumë të ndryshme nga njëra-tjetra.

Ndërsa ato kanë ndarë disa prej këshillave të tyre të stërvitjes, si rutinë e kondicionimit të Khloés, ne e dimë, ashtu si motrat bëjnë, se stërvitja e vetme nuk mund të të bëjë më të përshtatshëm.

Në një blog post në faqen e saj të internetit, Khloé përshkruan atë që secili nga motrat e saj ha, dhe që në fakt thuajse gjithësecila prej tyre ka një regjim të kundërt.

Kourt, nga ana tjetër, ka “bindur veten” se ajo është alergjike ndaj qumështit dhe glutenit dhe ha gjithçka organike. Khloe e quan këtë “fatkeqësinë” më të madhe të të gjitha motrave të saj.

Sa për Kylien dhe Kendall? E pra, duket sikur hanë kryesisht si adoleshentë, edhe pse Kylie është më shumë e interesuar në moderim, ndërkohë që Kendall nuk ha asgjë tjetër përveç ushqimit të shpejtë, ose “dietës anti-model”.

Ne jemi patjetër më shumë në stilin e ngrënies së Kendall, por ne e dimë se secila nga motrat Kardashian po bëjnë atë që ato mendojnë se është e drejtë për to. Dhe ne mendojmë se është mbresëlënëse, ushqim që ka vlerë të ulët ushqyese, prodhuar në mënyrë tipike në formë të paketuar që kanë nevojë për pak ose aspak përgatitje. /Telegrafi/

the authorE B