Tech

Zbulohet data e lansimit dhe emri i makinës së re nga Jeep (Foto)

Hakerët kanë hyrë në bazën e të dhënave të kompanisë Jeep dhe kanë nxjerrë shumë të dhëna, për makinën që ka edhe pjesën për bartjen e mallrave.

Është zbuluar se do të quhet Scrambler dhe se do të lansohet në fillim të vitit që vjen, transmeton Telegrafi.

Vetura me 3.0-litra V6, është punuar mbi bazën e modelit Wrangler, ndërsa ka mundësi që t’i largohet tërësisht tavani.

Bazuar në imazhet e postuara, shihet konstrukti i gjerë dhe i lartë, si dhe disa elemente të ndërtimit të veturës. /Telegrafi/

the authorE B