ShowBiz

Zbulohet lista e artistëve që garojnë për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision

Elvana Gjata në garë për të fituar festivalin e RTSH-së.

Vetëm pak na ndan nga fillimi i Festivalit të Dhjetorit, i cili siç është bërë e ditur këtë vit do prezantohet nga Alketa Vejsiu dhe regjisore do jetë Vera Grabocka.

Këtë vit në Festivalin e 58 të RTSH-së do të konkurrojnë 25 këngëtarë dhe fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.

Sot “newsbomb.al” ka publikuar listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës të cilët mund t’i lexoni më poshtë.

Bojken Lako
Devis Xherahu
Genc Tukiqi
Valon Shehu
Wendy Mancaku
Genti Deda
Kanita Suma
Olta Boka
Arilena Ara
Kamela Islamaj
Renis Gjoka
Eugent Lito (GENA)
Eli Fara ft Stresi
Kastro Zizo
Alberie Hadergjonaj
Robert Berisha
Era Rusi
Aldo Bardhi
Elvana Gjata
Sara Bajraktari
Aurora Kapo
Tiri Gjoci
Nita Latifi
Algert Salaj
Arjeta Palushaj