Aktuale

Zbulohet shuma që pranoi Man Utd nga shitja e Adnan Januzajt

Manchester United ka fituar 17.3 milionë funta nga shitja e Adnan Januzajt te Real Sociedadi, kanë zbuluar të dhënat e fundit financiare të publikuara nga klubi në Old Trafford.

Anësori 22-vjeçar, i cili fillimisht është cilësuar si një yll me të ardhme të ndritur në United, u largua nga klubi në muajin korrik duke nënshkruar me Sociedadin dhe tani është zbuluar tarifa e vërtetë e transferimit, transmeton portali arbresh.info.

United futi në xhep 17.3 milionë funta nga klubi në La Liga për Januzajn, i cili shënoi pesë herë brenda 63 paraqitjeve për ata ndërmjet viteve 2013 dhe 2016.

Januzaj depërtoi në skenë kur David Moyes zëvendësoi Sir Alex Fergusonin si trajner i Manchester United në vitin 2013.

Kosovari shënoi dy gola për klubin në fitoren 2 me 1 ndaj Sunderlandit më 5 tetor. Ai nënshkroi më pas kontratë pesë vjeçare me klubin vonë atë muaj./arbresh.info/