Aktuale

Zeka paralajmëron: Të enjten do të provohen numrat

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë Ademi Mikullovci po keqpërdoret nga disa të Vetëvendosjes.

Zeka thotë se aq sa e njeh Mikullovcin, ai nuk është beson se deputeti më i moshuar i Kuvendit është duke bllokuar institucionin më të lartë legjislativ në vend më dashje.

Duke folur për seancën e enjte, ish gazetari ka thënë se shpreson të domionoj logjika dhe arsyeja duke zgjedhur kryeparlamentarin dhe kryesinë. Në këtë seancë, sipas tij, do të provohen numrat, transmeton ‘Indeksonline’.

Postimi i plotë i Zekës:

Adem Mikullovci po keqeperdoret nga disa te VV-se

Me aqe sa une e njohe Adem Mikullovcin, nuk ma ha mendja qe ai eshte duke bllokuar Kuvendin me dashje. Por ka disa njerez te VV-se, qe po duan t ‘ i fryejne zjarrit, edhe ta nxisin Ademin per veprime qe nuk perkojne me rolin e tije qe ka tani. Dhe mbi bazen e kesaj kam thene qe Parlamenti nuk “eshte si Kafeneja Jone”, per çka ka reaguar Fatmir Spahiu, duke thene te njejten gje qe kam thene une.

Ka nxites sa te duash edhe nga ana e PAN-it. Badihavgji te rrugeve, injorant politik, e inatçor, qe per nje plesht jane gati me ndeze krejte Kosoven.

Shpresoje qe te enjten do te dominoje logjika, dhe aresyeja, ne menyre qe te zgjedhim kryesine e Kuvendit, qe eshte pune krejtesisht formale, ne menyre qe te ecim tutje me krijimin e Qeverise. Aty do te provohen numerat!!!