Aktuale

Zëvendësministri i Jashtëm thotë se Pacolli është fajtor pse ia lejoi vizitën Vucicit

Zëvendësministri i Jashtëm, Gjergj Dedaj, ka fajësuar Behgjet Pacollin që e lejoji Aleksander Vucicin të vizitonte Kosovën. Thotë se zyrtarët tanë nuk janë lejuar të hyjnë në Luginë pse duhet të lejohen zyrtarët serbë të hyjnë në Kosovë.

Postimi i tij i plotë:

MPJ beri gabim qe lejoje viziten e Vuçiqit ne Kosove!

Institucionet e Kosoves duhet te respektojne parimin e recprocitetit ndershteterore.

Nese Serbia, nuk lejon lideret kosovare te vizitojne Luginen e Presheves dhe Sanxhakun, atehere nuk duhet te lejohen as lideret serb, ta vizitojne Kosoven dhe aqe me pak Drenicen heroike!

Fajtore per viziten e Daçiqit eshte MPJ, e cila paraditen e se premtes i’a anuloj viziten kurse pas dite i’a lejoje!

the authorE B