Aktuale

Zhbllokohet magjistralja Mitrovicë – Zveçan

Në vendin e quajtur Rudare afër Zveçanit është larguar barrikada që lidh Zveçanin me Mitrovicën dhe se komunikacioni po zhvillohet normalisht.
Kështu ka bërë të ditur tanjug, shkruan lajmi.net.

Protestuesit mbajtën të bllokuar magjistralen Mitrovicë-Jarinje, në shenjë pakënaqësie për arrestimin e djeshëm të Marko Gjuriqit nga ana e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, pas hyrjes pa leje në Kosovë. /Lajmi.net/